FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zakresu działania naszej firmy i świadczonych usług.

Czy oferowane przez Państwa usługi są bezpieczne dla silnika?

Tak, zawsze stawiamy na bezpieczeństwo. Często jest dla nas ważniejsze niż wysoki wynik na hamowni. Dlatego podchodzimy z dystansem do klientów którzy chcą w swoim 15 letnim samochodzie lub ciągniku dodać 80KM.

Dlaczego warto skorzystać z usługi chip tuningu?

Jest wiele korzyści, od oszczędności paliwa, przez swobodę wyprzedzania czy w przypadku ciągników pracę z większymi maszynami na niższych obrotach silnika.

Dlaczego jest to możliwe?

Aktualnie niemalże każdy silnik zarządzany jest przez sterownik silnika. Zintegrowany moduł, którego program sterujący posiada zaprojektowane marginesy pozwalające producentom zabezpieczyć się przed niską jakością paliw, wysokimi normami emisji spalin, oraz przyszłym użytkownikiem, który może, ale nie musi dbać o swój pojazd.

Czy mogę kupić ciągnik z niższą mocą, żeby później zwiększyć jego moc do takiej jak w ostatnim modelu danej serii?

Jak najbardziej tak! Coraz częściej spotykamy się z identycznymi rozwiązaniami mechanicznymi, które są stosowane w niższym oraz wyższym modelu danej serii. Wynika to z kosztów produkcji. Aktualnie gospodarstwa są zróżnicowane wielkościowe, producenci muszą posiadać ciągniki o różnych mocach nominalnych, aby zapewnić ofertę szerszemu gronu klientów. Jednakże w wielu wypadkach różnią się jedynie oprogramowaniem jednostki sterującej silnikiem.

Czy oprócz zwiększenia mocy, dezaktywacji systemów spalin możecie w moim ciągnik naprawić problem z instalacją elektryczną czy silnikiem?

Niestety nie, możemy jedynie służyć pomocą z zakresu diagnostyki komputerowej, odczytać parametry lub kody usterek, pomóc w zlokalizowaniu usterki.

Mogą Państwo wgrać mi gotową mapę do mojego pojazdu bez pomiarów na hamowni, żeby obniżyć koszt usługi?

Nie wgrywamy, żadnych „gotowych” programów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każdy pojazd jest inny. Brak pomiarów na hamowni nie wpłynie znacząco na cenę usługi, natomiast jakość usługi będzie bardzo niska. Weźmy np. fakt że mamy 5 ciągników tego samego modelu, teoretycznie o tej samej mocy nominalnej z doświadczenia wiemy, że możemy uzyskać 5 różnych wyników w jednym wypadku może być to 90KM, ale ten sam ciągnik może pomimo braku usterek generować tylko 70KM. Podobnie sytuacja wygląda dla wszystkich rodzajów pojazdów. Tak więc każdy program musi być dopasowany do danego samochodu czy ciągnika, dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w obróbce oprogramowania mamy możliwość dostosowania i zoptymalizowania parametrów indywidualnie do potrzeb użytkownika.

Prowadzę gospodarstwo w województwie Łódzkim czy mogę skorzystać z Państwa usług?

Oczywiście, dojeżdżamy na terenie całej Polski.

Jaka jest gwarancja?

Na nasze usługi udzielamy 24 miesiące gwarancji. Pracujemy na oryginalnych narzędziach oraz oprogramowaniach wiodących producentów. Dbamy o diagnostykę silnika pojazdu przed przystąpieniem do zwiększeniem jego parametrów.